Na e-shop vkládáme všechny NOVINKY, snažíme se být co nejrychlejší :)

Mandaly

Jmenuji se Dana Rachůnková, narodila jsem se 1.6.1984 ve Zlíně a vytvořila jsem 

108 Andělů - Design pro Duši

Jak vznikl název 108 Andělu, no bylo to tak … v Létě 2017 jsem přemýšlela, jak by se mohlo to moje tvoření jmenovat. Nic mě nenapadalo. Tak jsem si sedla a začala kreslit, najednou vznikla Mandla plná Andělů a když jsem je spočítala, bylo jich 108 :-)  Hlubší významu čísla 108 jsem se dozvěděla až následovně a byla jsem mile překvapená, že mi bylo dovoleno používat tak krásný a silný název.

Mám dva syny Kajíka, Bertíka a milujícího manžela Ivana. Ten mě vždy v mém tvoření podporoval, i když se ty moje pastelky, korálky, kaminky a věci na tvoření valí úplně všude.

Od roku 2015 se věnuji kreslení Mandal. Tato aktivita, přišla z čistého nebe (náhody neexistují) a vždy bylo mým snem, sílu obrazu předávat i jiným.

Teď, když píší tyto slova je 1.června 2020. Rok plný změn, nového pohledu na celou společnost a na fungování světa. Teď je ten pravý čas zapojit se a plné síle vynést obrazy na světlo a dovolit jim světlo a energie šířit dál.

Každá má Mandala je jiná, každá je originál, nikdy netisknu dvě stejně a nakresli dvě stejné je úplně nemožné. Každý obraz, má své jedinečné energie, svoji duši a nese si svůj příběh. 

Tak jako každý z nás.

 

Na kreslení Mandal, mám dva postupy:

Ten první vzniká tak, že vím že si mám sednou a začít kreslit. Kreslím něčí příběh ... nevím čí je. Jediné co vím je, že majitel si požádal o pomoc a obraz si ho najde. 

Druhá je kreslená někomu, kdo o ni poprosil osobně přímo mě. Vím jak se jmenuje, někdy mi sdělí své trápení a sny. 

Proces tvoření je pak stejný. Sedím, kreslím, napojím se na vyšší moc a pomáhám vyřešit různé příběhy a situace. Je to jak rozmotávat zamotaný provázek a znova vytvořit úhledné klubíčko. 

Někdy si myslím, že už to mám a pak mi dojde, že to musím všechno vymazat a začít znova. To co vymažu, už je vlastně nepotřebné, vyřešené a vzniká tím tak prostor pro NOVÉ …

Někdy se mě lidé ptají, jak dlouho trvá nakreslit Mandalu a já jim vždy odpovím:  “nevím, je to proces tvoření,  který se nedá časově ohraničit”. 

Dlouho jsem hledala ten správný postup tvoření, který by přenášel 100% toho co chci předat, měl by v sobě 100% dokonalost a Já si za ním 100% stála.

Nejlepší způsob kreslení mandal (pro mě) je kreslení ručně tužkovou na tabletu, je tam velká volnost a pomocí dalších programu, nekonečně mnoho způsobů vybarvení, textur atd. 

Poté jsou odesílány do tisku, do malé Zlínské firmy.

Informace o tisku: 

Používané materiály a technologie mají certifikaci UL GREENGUARD GOLD a současně UL ECOLOGO. Což představuje minimalizaci škod na životním prostředí, není třeba se obávat použití výtisků ve spojení s dětmi, prostředím čekáren a nemocnic. Latexové materiály díky voděředitelnosti neobsahují žádné těkavé látky a rozpouštědla. Fixace na materiálu probíhá výhradně za působení vysokých teplot.

Ve spojení s tiskovým materiálem, v našem případě plátnem a latexovými inkousty, výtisky splňují AgBB kritéria vzhledem k lidskému zdraví a VOC emisí interiérových produktů.

V kostce lze prohlásit: Latexový tisk, vždy bez zápachu, okamžitě expedovatelný a dále zpracovatelný. Obecně je latexový tisk odolný vůči UV záření, vodě a také mechanickému poškození. V exteriéru i v interiéru našel své uplatnění, a to všude tam, kde je potřeba akceptovat vysoké nároky na kvalitu a tisk bez zápachu. Nabízí i přísné certifikace pro školství a zdravotnictví apod.

Ve spojení s plátny lze prohlásit, že je zcela nadbytečné dodatečné lakování, povrch je odolnější než pigmentový výtisk chráněný lakem,  povrch je již tak chráněn a odolný proti mechanickým poškození, lze jej bez újmy setřít vlhkým hadříkem, s trochou nadsázky lze prohlásit, že výtisk by vydržel se stejnými parametry i vnější prostředí, tedy pomineme-li samotný materiál rámu :-)